O nás

Stavba Hájenky Kersko, původně kavárny o jejíž vybudování požádal pan Josej Hyross v březnu 1935 na obecním úřadě v Hradištku začala v listopadu 1935. V průběhu roku 1935 zažádal pan Hyross na Okresním úřadě v Poděbradech o povolení provozování živnosti hostinské a výčepní kde se mu dostalo kladného vyjádření.

Roku 1940 se na základě darovací smlouvy od svého otce stává Marta Hyrossová a v roce 1949 byla rozhodnutím soudu Hájenka znárodněna a přebrala ji obec Hradištko. V polovině sedmdesátých let přešlo vlastnictví na RAJ Lysá nad Labem a po zániku společnosti v roce 1991 na obecní úřad Hradištko, který ji provozoval do roku 1998 kdy byla Hájenka prodána obchodní společnosti.

Hájenku proslavil film Slavnosti sněženek, který režíroval Jiří Menzel podle knihy Bohumila Hrabala, který byl s Kerskem neodmyslitelně spjatý.

Hájenka je oblíbeným cílem cyklistů, motorkářů, turistů. Můžete si u nás dát „šípkovou“, „se zelím“ a pokud váháte nabízíme náš „Talíř Hájenka“, kde máte obě varianty. Z našeho jídelního lístku je zřejmé, že se zaměřujeme na zvěřinová jídla, např. srnčí na houbách, zvěřinový guláš atd., ale ti z vás, kteří zvěřinu nechtějí si mohou dát třeba svíčkovou, vepřovou panenku anebo halušky. Šípkovou a svíčkovou omáčku nezahušťujeme a proto je vhodná i pro bezlepkovou dietu.

Vzhledem k tomu, že Hájenka bývala Velkopopovickou pivnicí, vrátili jsme se k tomuto konceptu a z nealko nápojů spolupracujeme s Kofolou.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.